Wrak MV Karwela

Dostępność

z brzegu

Poziom

Deep, Tech

Max głębokość

42 m

Wrak MV Karwela koło wyspy Gozo to jedno z najbardziej znanych i ekscytujących miejsc nurkowych na Malcie. MV Karwela to zatopiony prom pasażersko-towarowy, który dawniej pływał na wyspę Comino. Wrak znajduje się na głębokości około 40 metrów, co czyni go odpowiednim dla doświadczonych nurków.

1 DZIEŃ NURKOWY
z brzegu na Gozo

€80

Dopłata €20, jeśli pożyczasz nasz sprzęt

Słynne schody. Wrak MV Karvela na Gozo. Diveworld Gozo.

Statek jest dobrze zachowany i zapewnia nurkom wiele możliwości eksploracji. Można przemierzać różne części wraku, takie jak pomieszczenia pasażerskie, kabiny i ładownia. Można również zobaczyć pozostałości infrastruktury, takie jak słynne schody i rampy oraz silniki. Płyniemy na wrak ok 5-6 min. z brzegu, w toni, na małej głębokości, aby oszczędzać powietrze. Najpierw podziwiamy piękno całego statku z góry i dopiero wtedy się przegłębiamy. Zalecamy nurkowanie na nitroksie 28 by przedłużyć czas denny na wraku. Jeśli jeszcze nie masz certyfikatu nurkowania na nitroksie, to możesz go u nas zdobyć w ciągu jednego dnia, lub zanurkować na powietrzu.

Podczas nurkowania na wraku MV Karwela można podziwiać imponującą strukturę wraku, która jest domem dla bogatej różnorodności morskiej fauny i flory. Spotykamy tu rozmaite gatunki ryb, takie jak mureny, sargusy, a czasem nawet barakudy. Wokół wraku można również zobaczyć piękne wachlarzowce i inne organizmy nasysone kolorami.

Dlaczego warto nurkować z Diveworld Gozo?

Inne popularne nurkowiska

Zarezerwuj nurkowanie

Wypełnij poniższy formularz w trzech krokach, abyśmy mogli się do Ciebie odezwać z naszą ofertą.

Gdzie chcesz nurkować?
W jakim terminie?
Informacje kontaktowe
Twoje certyfikaty i doświadczenie
Data ostatniego nurkowania