Wrak MT Hefajstos (Hephaestus)

Dostęp

z brzegu

Poziom

Deco, Tech

maksymalna głębokość

47 m

Wrak MT Hefajstos (Hephaestus) to nasz najnowszy wrak na Gozo. Został specjalnie przystosowany dla nurków i zatopiony w 2022 roku. Przeznaczony jest dla nurków zaawansowanych lub technicznych ze względu na zakres głębokości 35 – 47 m i odległość od brzegu. Czas dotarcia do wraku od brzegu to około 20 minut (płynąc).

1 NUR DEKO
z brzegu na Gozo

€80

Dopłata w wysokości 35 € jeśli wypożyczasz nasz sprzęt

Wrak MT Hefajstos (Hephaestus). Nurkowanie z Diveworld Gozo

Zdjęcia wraku MT Hefajstos (Hephaestus)

Szczegóły nurkowania na wraku MT Hefajstos (Hephaestus)

Wrak MT Hefajstos (Hephaestus) oferuje niesamowite wrażenia z nurkowania, które wprawią Cię w zachwyt i zdumienie. Przygoda zaczyna się w Red Bay, gdzie rozpoczniemy nurkowanie w celu eksploracji tego wspaniałego wraku! W trakcie 15-minutowej przeprawy przepłyniemy płytką część zatoki, aż dotrzemy do uskoku sięgającego do 40 metrów głębokości. Stamtąd, po 5 minutach płynięcia naszym oczom ukaże się wrak! Idealnie stoi na stępce, widok po prostu zapiera dech w piersiach.

Nawigacja podczas całego nurkowania jest prosta, a wrak został dostosowany do potrzeb nurków, aby całe doświadczenie było bezpieczniejsze i mniej wymagające. Wszelkie niebezpieczne elementy wraku zostały fachowo usunięte, a w wielu miejscach wycięto duże dziury, aby umożliwić nurkom wejście i eksplorację. Będziesz mieć okazję udać się do maszynowni, gdzie możesz zobaczyć i sfotografować silnik oraz inne wyposażenie, gdyż pozostały one w nienaruszonym stanie.

W drodze powrotnej będziemy mieli przyjemność skorzystać z przystanku dekompresyjnego w płytkiej części zatoki, która jest domem dla mnóstwa stworzeń morskich wszelkich kształtów i rozmiarów. To wspaniała okazja, aby zrobić zdjęcia i uchwycić wspomnienia, które zachowasz w pamięci na zawsze.

Należy pamiętać, że wrak MT Hefajstos nie jest typową przygodą nurkową. Dobry plan jest kluczowy i wymaga co najmniej certyfikatu nurkowania głębokiego. Nie masz takiego? Nie martw się, oferujemy dwudniowy kurs, który przygotuje Cię i wzmocni Twoje doświadczenia nurkowe. Więc na co czekasz? Przybywaj i odkryj wspaniały wrak MT Hefajstos już dziś!

Dlaczego warto nurkować z Diveworld Gozo?

Często zadawane pytania dotyczące wraku MT Hefajstos (Hephaestus)

Jaki nowy wrak jest na Gozo?

MT Hefajstos (Hephaestus) to najnowszy wrak na Gozo. Został specjalnie przystosowany dla nurków i celowo zatopiony w 2022 roku. Przeznaczony jest dla doświadczonych nurków rekreacyjnych i nurków technicznych ze względu na zakres głębokości 35 – 47 m oraz odległość od brzegu.

Wrak MT Hefajstos (Hephaestus) to zatopiony tankowiec znajdujący się u wybrzeży Gozo na Malcie. Został celowo zatopiony w 2022 roku, aby stworzyć sztuczną rafę i miejsce do nurkowania.

MT Hefajstos (Hephaestus) był tankowcem, który w 2018 roku osiadł na mieliźnie w pobliżu Qawra na Malcie. Został celowo zatopiony, aby przyciągnąć życie morskie i zapewnić turystom wyjątkowe wrażenia nurkowe.

Głębokość wraku MT Hefajstos (Hephaestus) wynosi od 35 do 47 m. Ponieważ jednak stoi na stępce na zboczu, z czasem może zsunąć się głębiej.

Wrak Hefajstos (Hephaestus) przyciąga różnorodne życie morskie, w tym kolorowe ryby, ośmiornice i inną podwodną faunę. Nurkowie mogą spotkać graniki, leszcze i inne gatunki śródziemnomorskie.

Nie, nurkowanie na wraku MT Hefajstos (Hephaestus) jest zbyt trudne dla początkujących nurków. Minimum to certyfikat nurkowania głębokiego i doświadczenie w nurkowaniu głębokim lub lepiej kurs nurkowania dekompresyjnego.

Nurkowie zazwyczaj docierają do wraku MT Hefajstos (Hephaestus) z brzegu w Red Bay na południowo-wschodnim wybrzeżu Gozo. Centra nurkowe w okolicy, takie jak nasze, organizują wycieczki na miejsce.

Inne popularne miejsca do nurkowania

Zarezerwuj nurkowanie

Wypełnij poniższy formularz w trzech krokach, abyśmy mogli się do Ciebie odezwać z naszą ofertą.

Gdzie chcesz nurkować?
W jakim terminie?
Informacje kontaktowe
Twoje certyfikaty i doświadczenie
Data ostatniego nurkowania