Nurkowanie w Inland Sea

Dostępność

z brzegu

Poziom

OWD, AA/AOWD

Max głębokość

26 m

Nurkowanie w Inland Sea, czyli tunelu łączącym lagunę zwaną Inland Sea z otwartym morzem, to niesamowite doznania estetyczne. Wyjątkowe struktury skalne oraz gra światła i cienia czynią to miejsce jednym z najładniejszych na Gozo.

1 DZIEŃ NURKOWY

z brzegu na Gozo

€80

Dopłata €20, jeśli wypożyczasz nasz sprzęt

Nurkowanie na Gozo. Nurkowanie w Inland Sea. Dwoje nurków nurkuje w Inland Sea z Diveworld Gozo.

Nazwa Inland Sea pochodzi od wewnętrznej laguny, która oddzielona jest wysokim klifem od otwartego morza. Laguna ta powstała na wskutek zalania doliny przez morze, które przez wieki przebijało się przez klif, tworząc ogromny, malowniczy tunel. Długość tunelu to ok. 90m. Tunel jest otwarty, na powierzchni wody pływają przez niego łódki turystyczne.

Nurkowanie w Inland Sea rozpoczynamy w lagunie Inland Sea, na głębokości ok. 5m nieopodal wejścia do tunelu. Płynąc przez tunel, stopniowo przegłębiamy się do około 26m (lub 18m w przypadku nurków OWD). Podziwiamy piękne struktury geologiczne oraz porastające je kolorowe gąbki. Za tunelem kontynuujemy nurkowanie wzdłuż klifu od strony otwartego morza, gdzie możemy liczyć na ławice ryb.

W drodze powrotnej podziwiamy ponownie tunel, tym razem na mniejszej głębokości, a na końcu robimy przystanek bezpieczeństwa i kończymy nurkowanie w Inland Sea.

Dlaczego warto nurkować z Diveworld Gozo?

Inne popularne nurkowiska

Zarezerwuj nurkowanie

Wypełnij poniższy formularz w trzech krokach, abyśmy mogli się do Ciebie odezwać z naszą ofertą.

Gdzie chcesz nurkować?
W jakim terminie?
Informacje kontaktowe
Twoje certyfikaty i doświadczenie
Data ostatniego nurkowania