Blue Hole

Dostęp

z brzegu

Poziom

OWD, AA/AOWD, Deep, Tech.

maksymalna głębokość

60m+

Blue Hole to jedno z najbardziej ikonicznych miejsc do nurkowania na Gozo, idealne dla nurków na każdym poziomie. Ma jaskinie, tunele, przeprawy i inne niesamowite formacje skalne.

1 DZIEŃ NURKOWY
z brzegu na Gozo

€80

Dopłata w wysokości 20 €, jeśli wypożyczasz nasz sprzęt

Nurkowanie w Blue Hole z Diveworld Gozo.

Blue Hole położona jest w malowniczym miejscu w zachodniej części wyspy Gozo. Bez wątpienia jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc nurkowych na wyspie. Jest bardzo różnorodne i zachwyca nurków na każdym poziomie.

Zaraz po zanurzeniu w Blue Hole znajdujemy małą jaskinię zwaną Blue Hole Cave. Nieco dalej znajdują się gigantyczne głazy wyglądające jak miniaturowe pasma górskie. Są to pozostałości po słynnym łuku skalnym nazywanym Lazurowym Oknem, który zawalił się podczas burzy wiosną 2017 r. Pomiędzy niezliczonymi blokami skalnymi znajduje się cały system tuneli i dziur, przez które można swobodnie pływać. Do tego kolorowe gąbki, ławice ryb, skorupiaki, a czasem nawet ośmiornice.

Dlaczego warto nurkować z Diveworld Gozo?

Blue Hole na Gozo - najczęściej zadawane pytania

Gdzie jest Blue Hole, Gozo?

Dwejra Point. Blue Hole to nurkowanie z brzegu. Miejsce znajduje się przed dawnym Azure Window w Dwejra Point. Chociaż spacer po wapieniu koralowym jest trudny, w skałach wykuto stopnie, aby ułatwić dostęp.

Blue Hole na Gozo jest odpowiedni dla nurków na każdym poziomie umiejętności i doświadczenia. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc nurkowych na Gozo i zdecydowanie trzeba je zobaczyć!

16 metrów. Blue Hole to miejsce nurkowe dostępne z brzegu w pobliżu Dwejra Point, do którego prowadzi trudna ścieżka po wapiennych skałach. Jest to naturalna formacja skalna wyrzeźbiona przez wiatr i fale, sięgająca 16 metrów głębokości. Zanurzając się w Blue Hole znajdujemy się pomiędzy ogromnym łukiem skalnym po jednej stronie i jaskinią po drugiej. To bardzo różnorodne miejsce nurkowe i warte zobaczenia.

16 metrów. Blue Hole na Malcie (Gozo) została utworzona przez wiatr i fale na przestrzeni wieków i ma obecnie 16 metrów głębokości. Jej wymiary to około 10x5x15 metrów, a wysokość wynosi zaledwie około 1 metr nad poziomem morza, co czyni ją niezwykłym widokiem dla miłośników przyrody.

Blue Hole na Gozo to nurkowanie z brzegu. Nurkowie mogą wejść do wody z brzegu i zobaczyć podwodne formacje, w tym podwodny łuk, jaskinię i pozostałości po zawalonym Lazurowym Oknie.

Inne popularne miejsca nurkowe

Zarezerwuj nurkowanie

Wypełnij poniższy formularz w trzech krokach, abyśmy mogli się do Ciebie odezwać z naszą ofertą.

Gdzie chcesz nurkować?
W jakim terminie?
Informacje kontaktowe
Twoje certyfikaty i doświadczenie
Data ostatniego nurkowania