Nurkowanie na Gozo – nasze najlepsze miejsca nurkowe

Zanurkuj na Gozo, Malcie i Comino! Oferujemy nurkowania w jednych z najpiękniejszych miejsc nurkowych na Gozo, a także w okolicach wysp Comino i Malty. Mamy zapierające dech w piersiach podwodne jaskinie (kawerny), majestatyczne wraki i miejsca przyrodnicze tętniące życiem. Pod wodę zabieramy małe grupy i dostosowujemy nurkowania do poziomu i preferencji naszych gości. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno początkujący nurkowie, jak i ci z dużym doświadczeniem. Choć na wybór miejsc ma oczywiście wpływ również pogoda i nie zawsze możemy obiecać, że spełnimy wszystkie Twoje nurkowe marzenia, to jednak zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Cię uszczęśliwić.

Two divers dive in Gozo with Diveworld Gozo Ltd in the Inland Sea.

Nurkowanie w podwodnych jaskiniach i tunelach

Zanurkuj na Gozo i zobacz nasze podwodne jaskinie. Linia brzegowa Gozo to w dużej mierze klify z jaskiniami, tunelami i innymi spektakularnymi formacjami geologicznymi. Niektóre z nich można zobaczyć na lądzie, ale wiele z nich jest dostępnych wyłącznie dla certyfikowanych nurków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, gdyż mamy zarówno łatwe jaskinie odpowiednie dla nurków OWD, nieco trudniejsze dla nurków z większym doświadczeniem, jak i te dostępne tylko dla nurków technicznych.

Nurkowanie na wrakach Gozo, Malty i Comino

Zanurkuj na Gozo i zobacz nasze wraki! Gozo, Malta i Comino słyną z wraków statków. Na Gozo mamy obecnie cztery wraki przygotowane i zatopione specjalnie dla nurków. Dostęp do obiektów jest możliwy z brzegu o każdej porze dnia. Ponadto kilka innych wraków w okolicach Gozo, Comino i Malty jest dostępnych z łodzi i regularnie organizujemy na nie wycieczki.

Nurkowanie w podwodnych miejscach przyrodniczych na Gozo

Zanurkuj na Gozo i zobacz nasze podwodne miejsca przyrodnicze! Wiele z nich maunikalne walory naturalne. Mamy wspaniałe ściany i podwodne klify, przy których nurkowanie daje poczucie latania. Znajdują się tu także monumentalne łuki skalne, głazy i łatwe podwodne jaskinie pełne organizmów morskich. Ponadto w zatokach znajdziesz ciekawe formacje skalne, a także pola trawy morskiej i alg, wśród których można spotkać koniki morskie i mnóstwo ryb.

Dlaczego warto nurkować na Gozo, Malcie i Comino z Diveworld Gozo?

Często zadawane pytania dotyczące nurkowania na Gozo i Malcie (FAQ)

Czy Gozo jest dobre do nurkowania?

Gozo słynie z ciepłych, krystalicznie czystych wód, oszałamiających podwodnych krajobrazów, różnorodnego życia morskiego oraz różnorodnych podwodnych jaskiń i wraków, co czyni je rajem dla płetwonurków. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie o naszych miejscach nurkowych.

Gozo oferuje szereg miejsc nurkowych, które zadowolą każdego miłośnika nurkowania. Na szczególną uwagę zasługuje północno-zachodnie wybrzeże z pięknymi jaskiniami, uskokami, strukturami rafowymi i wąwozami. Koniecznie trzeba zobaczyć Blue Hole i Inland Sea. Południowe wybrzeże znane jest z wyjątkowych nurkowań wrakowych , w tym MV Xlendi , MV Cominoland , MV Karwela i MT Hephaestus . Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym nurkiem, czy początkującym, Gozo gwarantuje przygodę i naturalne piękno.

Malta oferuje niesamowite wrażenia nurkowe z mnóstwem jaskiń, raf i wraków. Początkujący, zaawansowani i nurkowie techniczni mogą cieszyć się krystalicznie czystą wodą, różnorodnym życiem morskim i słynnymi miejscami do nurkowania, takimi jak Blue Hole na Gozo . Warto dodać Maltę do swojej listy życzeń i odkryć jej zapierające dech w piersiach podwodne skarby.

Malta to najpopularniejsze miejsce dla nurków z jednymi z najlepszych miejsc do nurkowania w Europie. Wyspa szczyci się rozległą linią brzegową z imponującymi podwodnymi jaskiniami i wrakami, które obfitują w życie morskie i mają znaczenie archeologiczne. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym nurkiem, czy początkującym, miejsca nurkowe na Malcie oferują różnorodne opcje dla każdego.

Malta jest najpopularniejszym śródziemnomorskim miejscem do nurkowania z różnorodnymi atrakcjami podwodnymi dla wszystkich poziomów zaawansowania. W jego wodach znajdują się intrygujące formacje skalne, rozległe naturalne rafy pełne urzekającego śródziemnomorskiego życia morskiego oraz wraki do nurkowania, które stały się wodnymi sanktuariami. Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, czy doświadczony, Malta oferuje niespotykane gdzie indziej doświadczenia nurkowe, których nie chcesz przegapić.

Wszystkie ceny naszych pakietów nurkowych i kursów można znaleźć w naszym cenniku i na stronie z opisem każdego miejsca nurkowego.

Gozo słynie z wyjątkowych miejsc nurkowych. Najlepsze i najpopularniejsze miejsca nurkowe na Gozo to Blue Hole i Inland Sea, które mają niesamowite podwodne formacje geologiczne i życie morskie. Wraki MV Karvela i MV Cominoland są również bardzo popularnymi miejscami do nurkowania wrakowego i przez wielu nurków uważane za najlepsze wraki w Europie.

Gozo oferuje możliwości nurkowania dla nurków na wszystkich poziomach zaawansowania, od początkujących do zaawansowanych. Jeśli nie masz jeszcze certyfikatu, możesz uzyskać u nas certyfikat Open Water Diver.

Widoczność na Gozo jest ogólnie doskonała, często przekraczając 30 metrów lub więcej w optymalnych warunkach. Ta czysta woda pozwala na fantastyczne fotografie podwodne i obserwację życia morskiego.

Temperatura wody zmienia się w zależności od pory roku i waha się od około 14°C zimą do 28°C latem. Pianka lub suchy skafander są zalecane przez cały rok.

Temperatura wody zmienia się w ciągu roku. Zimą może wynosić nawet 14°C, a latem nawet 28°C. Zaleca się noszenie pianki lub suchego skafandra niezależnie od pory roku.

Sezon nurkowania rekreacyjnego na Gozo trwa od kwietnia do listopada, z okresami szczytowymi od lipca do września. Sezon nurkowania technicznego trwa przez cały rok. Więcej informacji można uzyskać po skontaktowaniu się z nami. Zimowe temperatury wahają się od 15 do 18 stopni Celsjusza, podczas gdy wiosenne temperatury wahają się od 15 do 20 stopni Celsjusza. Lato to najcieplejszy sezon, w którym temperatury wahają się od około 20 do 28 stopni Celsjusza. Jesienią temperatury stopniowo spadają, wahając się od około 20 do 24 stopni Celsjusza (68 do 75 stopni Fahrenheita).

Sezon nurkowania rekreacyjnego na Malcie trwa od kwietnia do listopada, a szczytowy okres nurkowania przypada na lipiec–wrzesień, kiedy jest cieplej. Sezon na nurkowania technicznego trwa przez cały rok, jeśli jednak planujesz nurkowanie techniczne zimą, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu uzyskania dalszych informacji.

Zimą (od grudnia do lutego) temperatura wody może wahać się od około 15 do 18 stopni Celsjusza. Wiosną (od marca do maja) temperatura wody zaczyna rosnąć i waha się od około 15 do 20 stopni Celsjusza. Jest to najcieplejszy okres lata (od czerwca do sierpnia), gdy temperatura wody waha się od około 20 do 28 stopni Celsjusza. Wreszcie temperatura wody stopniowo spada jesienią (od września do listopada) i waha się od około 20 do 24 stopni Celsjusza.

Nurkowanie na Malcie w listopadzie jest zdecydowanie możliwe, ponieważ aktywności nurkowe centrów są dostępne przez cały rok. Jesienią, czyli od września do listopada, temperatura wody zwykle waha się od 20 do 24 stopni. Natomiast zimą, od grudnia do lutego, temperatura wody może wahać się od około 15 do 18 stopni Celsjusza.

Należy jednak pamiętać, że temperatura wody to tylko jeden z kilku czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas nurkowania na Malcie. Warto też pamiętać, że miesiące jesienno-zimowe są bardziej wietrzne, co powoduje, że nurkowanie może nie być możliwe każdego dnia i we wszystkich miejscach nurkowych.

Łagodne lub umiarkowane prądy są powszechne, a w niektórych miejscach nurkowych dość częste. Za każdym razem, gdy wybierzesz się z nami na nurkowanie, udzielimy Ci informacji o aktualnych warunkach.

Jedno nurkowanie trwa od 30 do 60 minut, w zależności od lokalizacji i umiejętności grupy. Najczęściej nurkujemy około 50 minut. Zobacz gdzie możesz z nami nurkować .

Z brzegu w Xatt l’Ahmar dostępne są cztery niesamowite wraki: wrak MV Karwela, wrak MV Cominoland, wrak MV Xlendi i najnowszy – wrak MT Hephaestus. Statki te zostały zatopione, aby zapewnić schronienie dla życia morskiego oraz jako podwodna atrakcja dla nurków z całego świata.

Mamy cztery niesamowite wraki w Xatt l’ Ahmar na Gozo! Są to MV Karwela, MV Cominoland, MV Xlendi i nowy MT Hephaestus . Wszystkie cztery zostały zatopione celowo, aby przyciągnąć życie morskie i zapewnić możliwości nurkowania entuzjastom z całego świata. Odwiedź je i przeżyj jedyną w swoim rodzaju przygodę! Mamy nadzieje, że zobaczymy się wkrótce.

Book a dive

Fill out the form below in three steps so we can get back to you with our offer.

Where do you want to dive?
When?
Contact information
Your certifications and experience
When was your last dive?

Zarezerwuj nurkowanie

Wypełnij poniższy formularz w trzech krokach, abyśmy mogli się do Ciebie odezwać z naszą ofertą.

Gdzie chcesz nurkować?
W jakim terminie?
Informacje kontaktowe
Twoje certyfikaty i doświadczenie
Data ostatniego nurkowania